Yükleniyor
Doğal bağışıklık desteği Propolis

Doğal bağışıklık desteği Propolis

Arılar tarafından üretilen propolis, yüzyıllardır sağlık alanında etkili bir çözüm olarak kabul ediliyor. Güçlü bağışıklık sistemi için doğal destek arayan anneler için propolis, üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı etkili bir çözüm sunuyor.

Sonbahar ve kış aylarıyla birlikte artan gribal enfeksiyonlar ve yaz aylarında yaygın olarak görülen gastroenterit vakaları, bağışıklık sistemimizin güçlendirilmesini gerektiriyor. Arılar tarafından üretilen propolis, doğanın bize sunduğu bu güçlü destekle, sağlıklı günler için önemli bir çözüm olabilir.

Tarih boyunca propolis, Hipokrat’ın tedavi yöntemlerinde de kullanılmış ve yara iyileştirici özellikleriyle bilinmiştir. Günümüzde ise Dr. Erdem Güleç gibi uzmanlar, propolisin üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı etkili olduğunu belirtiyor. Özellikle propolis içeren spreylerin, bariyer etkisi, antiinflamatuar ve antiviral özellikleri sayesinde üst solunum yolu enfeksiyonlarının belirtilerini azaltmada etkili olduğu gösterilmiştir.

Yapılan bir çalışmada propolisli sprey kullananların üst solunum yolu enfeksiyonu belirtilerinin %83’ünde üçüncü gün sonunda tamamen geçtiği ortaya çıkmıştır. Propolis seçerken, saf olmasına, alkol, glikol, bal mumu veya toksik madde içermemesine ve en az %25 polifenol içermesine dikkat etmek önemlidir. Özellikle kalabalık ortamlara giriş öncesinde anlık korunma için propolisli ürünleri tercih ederek, sağlıklı bir bağışıklık sistemine sahip olabilirsiniz.

Cevap yaz