Yükleniyor

Yarıyıl şenliği

Yarıyıl tatili 18 Ocak’tan itibaren başlıyor. Hem öğrenciler hem de öğretmenler için yoğun öğrenim yılı içinde 15 günlük bir dinlenme zamanı demek bu… Bu molayı iyi değerlendirmek, hem dinlenmek hem de eğlenmek gerekli.

Yorucu bir okul dönemi geride kaldı. Şimdi eğlenme ve dinlenme zamanı.Kadıköy Belediyesi (İstanbul) çocuklar için birbirinden renkli, her günü farklı aktivitelerle dolu bir program hazırladı. 

19 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi (HKÇKM), Kozyatağı Kültür Merkezi (KKM), Caddebostan Kültür Merkezi (CKM) ve Barış Manço Kültür Merkezi (BMKM)’nde düzenlenecek etkinliklere tüm çocuklar davetli.

Yarıyıl şenliği boyunca eğitimler, atölyeler ve konserler ücretsiz, çocuk tiyatroları ise 25 TL. Yoğun talep nedeniyle ücretsiz etkinliklere giriş davetiyeyle ve önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

KONSERLE BAŞLIYOR

Yarıyıl Şenliği 19 Ocak’ta Kozyatağı Kültür Merkezi’nde “Barış İçin Müzik Çocuk Orkestraları” konseriyle başlayacak. Barış İçin Müzik Vakfı’nın düzenlediği ve 125 çocuğun sahne alacağı konser saat 19:00’da.

ATÖLYELER DOLU DOLU 

19 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek yarıyıl şenliğinde, her yaş grubuna uygun etkinlik bulabilirsiniz. Renkli masal uyarlamaları, müzikaller, kukla tiyatroları ve sihirbazlık gösterileri çocukları bekliyor. Bunların yanı sıra en dikkat çekici etkinlikler ise atölyeler olacak.
Stop motion atölyesi, karikatür atölyesi, origami atölyesi, film atölyesi, zumba atölyesi, akıl oyunları atölyesi, ebru atölyesi, yaratıcı yazarlık atölyesi, balon kukla atölyesi, ahşap boyama atölyesi gibi etkinlikler çocuklara yeni bir ufuk açacak. 

ANNE BABALAR DA UNUTULMADI

Yarıyıl şenliğinde yetişkinler için de etkinlikler var. Okul Ruh Sağlığı Uzman Dr. Meltem Kora, ‘Çocuk Dünyasına Yolculuklar’ başlıklı seminerle çocukların ruh sağlığını korumak için yapılması gerekenleri anlatacak. ‘Eyvah Çocuğum Kitap Okumuyor’ söyleşisinde ise Özge Doğar, çocuklara kitap sevgisi kazandırmak için anne ve babalara düşen görevler konusunda ipuçları verecek.

Cevap yaz