Yükleniyor

Kova burcu çocuğu

Bebeğiniz 20 Ocak-19 Şubat tarihlerinde dünyaya geldiyse, yavrunuz fark yaratmak ve kendine has beceriler geliştirmesiyle ünlü bir Kova burcu çocuğudur.

Alışılmışın dışında, kendine özgü ve farklı olmakla tanınan kova burcu insanlarını çocukken bile kolaylıkla ayırt edebilirsiniz. Düşünme ve kendini ifade etme şekli dışında, fiziksel olarak da ayırt edici özelliklerini (boy, saç, göz rengi, mimikler, yürüyüş şekli, kıyafet seçimi vb.) yakalamanız mümkün.

İnsanlara ve hatta ailesine bile mesafeli durmak çoğu zaman onları rahat ve güvende hissettirir. Özgürlüğüne pek düşkündürler. Kendiyle baş başa geçirdiği, özel zamanlara ihtiyaç duyarlar. Yakın duygusal ilişkiler, iç içe geçmiş yakın arkadaşlıklar, kuzen-kardeş ilişkileri ona uygun değildir. Bir adım geride durmayı tercih ederler. Dokunsal, öpmeyi koklamayı seven bir çocuk olmayabilir. Ama bir yandan da herkesin ablası, abisi kardeşi gibidir. Ayrım yapmadan herkesle eşit mesafede ilişki kurmayı sever. Diğerleriyle ilgilidir, yardımsever ve sağduyuludur.

Kova burcu çocuğu farklı olmayı sever

Nerede orijinal ve denenmemiş bir fikir varsa kova burcu çocuğu oradadır. Yeni bir etkinlik, hobi, uğraş, spor, teknolojik alet peşinde koşar. Çok yönlü olmayı, birden farklı ilgi alanı olmasını sever. İtiraz etmeye veya savunduğunuz bir fikri çürütmeye bayılır. Çoğunlukla anti-tez peşindedir. Kalabalıklardan onu sıyıracak ne varsa onun peşindedir aslında. Bu tepkiler içinde bulunduğu aile ve çevre özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Aile sporu seviyorsa, o sevmez. Ailede sporlar ilgilenen yoksa o bir spor sevdalısıdır. Gayesi sadece fark edilmek, diğerleriyle karıştırılmamaktır. Bunu hissederse, sorun çıkaran biri olmak yerine biraraya getiren bir kişi olabilir. Rutini, düzeni, kuralları, yasakları sevmez. Kendi kurallarını kendi yazmayı seven bu çocuklar tahmin ettiğinizden de fazla aydınlık ve berrak bir zekaya sahiptir. Kendi seçimlerini kendileri yapmayı çok severler. Aklına mantığına uymayan şeyleri kabul edip, uygulamakta zorlanırlar ki zaten uygulamaz, asi tavrı dillere destandır. Fikir değiştirmeyi ve hareket halinde olmayı pek sever. Bir yerde uzun süreyle kalmayı, illaki bir söz verdi diye tutmayı pek sevmez.

Kuralları olan, düzeni rutini seven bir anne-babaysanız biraz esnemenin tam zamanı. Nerede ne zaman ne yapacağı belli olmayan bu dahi çocuklara uyum sağlamaya gayret etmeye çalışın. Onunla eğlenip keşfedecek ne çok şeyin olduğunu zaman içinde göreceksiniz. Belki de sizin veya çevrenin koyduğu kuralları değiştirmenin ve oyunu yeni baştan yazmanın zamanı gelmiştir. Aynı zamanda yavrunuzun ne kadar sağduyulu ve arkadaş canlısı olduğunu görmek, “dünya vatandaşı bir evlat sahibiyim” duygusunu size verecektir. Ayrım gözetmeden herkesi seven ve haklarını gözeten, adalet duygusu gelişmiş sorgulayan bir evlat.

Elbette hepimizin birbirimize benzeyen ortak özellikleri olduğu gibi, bizi ayıran farklılaştıran özelliklerimiz de var. Bir çocuğun astrolojik açıdan kapasitesini ve potansiyelini anlamak için mutlaka doğum haritası çıkarılmalı ve özenle yorumlanmalıdır. Sadece doğduğu burçtan yola çıkarak derin bir analiz yapamayız. Ancak bir çerçevenin ana hatlarını çizebiliriz. Bu konuyla ilgili bilgi almak isterseniz bana iletişim bilgilerimden ulaşabilirsiniz. Yavrunuz sağlık mutluluk ve neşe içinde büyüsün.

Kova Burcu – Güçlü Yanları

 • Fark yaratan
 • Özgün ve farklı
 • Yenilikçi
 • Meraklı, araştırmacı
 • İnsan doğa ve hayvan haklarına duyarlı
 • Grup ve kalabalıklar içinde kendi olabilen
 • Arkadaş canlısı, sosyal
 • Hızlı ve oldukça kıvrak bir zihne sahip
 • Esprili eğlenceli

Kova Burcu – Zayıf Yanları

 • İnatçı, asi
 • Beklenmedik çıkışlarda bulunmak, istikrarsızlık
 • Sırf faklı olmak için uygunsuz seçim ve davranışlarda bulunmak
 • Alaycı, üstten bakan bir tavır
 • Elle tutulmayan, hayalî fikirlere sahip olmak

3 comments

 1. Merhabalar.oglum 27.01.2006 doğumlu.persembeyi cumaya bağlayan gece 23:00 te Arabistan da dünya geldi…şuan 15 yaşında.ergenlige adım attı.iletisim kurmakta zorluk yaşıyorum.cunku ben de ikizler burcuyum.oglumun doğum haritasına hakkında bilgi alabilir miyim???
  Şimdiden çok tskr ediyorum

 2. Merhabalar.oglum 27.01.2006 doğumlu.persembeyi cumaya bağlayan gece 23:00 te dünyaya geldi…şuan 15 yaşında.ergenlige adım attı.iletisim kurmakta zorluk yaşıyorum.cunku ben de ikizler burcuyum.oglumun doğum haritasına hakkında bilgi alabilir miyim???
  Şimdiden çok tskr ediyorum

  1. Merhaba,
   çocuğunuzun doğum haritasıyla ilgili Astroloji danışmanıyla direkt görüşmeniz gerekir. Bunun dışında ergenlik dönemiyle ilgili youtube kanalımızda bir videomuz var onu izleyebilirsiniz. Uzman videomuz için aşağıdaki linki tıklayınız.

Cevap yaz