Yükleniyor

Akrep burcu çocuğu

23 Ekim-22 Kasım tarihlerinde dünyaya gelen yavrunuz yaman bir akrep burcu. Bebeğinizin doğuştan getirdiği oldukça güçlü bakışları ve yoğun bir arası olduğunu kucağınıza alır almaz hemen hissedersiniz.

Küçük yaşlardan itibaren sahip olduğu dayanıklı-güçlü yanının aksine sevdiklerini kaybetmekten korkan ve kolay paylaşamayan yavrunuza nasıl davrandığınız çok önemli. Ona bolca sarılın! Sevginizi, ilginizi; bakışlarınız ve ses tonunuz ile ona mutlaka gösterin. Gözü hep sizi; annesini babasını arayacaktır. Yavrunuz ilk günlerden itibaren tam olarak gözünüzün içine bakar, hem de en derinlerinize. Herkesten çok hep senin yanındayım, duygusunu hissetmeye akreplerin çokça ihtiyacı vardır. Bu yüzden asla onu kıskandırmayın veya başkasıyla kıyaslamayın. Sevilmeye bu kadar düşkün olsa da dokunmaktan, sarılmaktan, öpüp koklanmaktan büyüdükçe hoşlanmadığını fark edebilirsiniz. Size izin verdiği kadar ona temas edin, sınırlarını aşarsanız sizi üzecek kelimeler kullanabilir. Tepkileri yüksek olabilir. Ani tepkiler, elle yapılan şakalar, mıncıklanmak ona göre değildir.  Akrep burcu çocuğu genel olarak, bedensel temastan hoşlanmaz. Sadece en yakınlarına anne baba ve kardeşine izin verecektir, o da sizi çok sevdiğinden. Öyle kucaktan kucağa giden, herkesle ahbap olan, herkesi seven, herkese gülücükler dağıtan bir çocuk olmayacaktır. O oldukça seçicidir.

Suyu çok seven akreplere, keyifle banyo yapacağı bir ortam yaratın. Suda oynasın, ona ait bornozu, oyuncakları olsun. Arada tatlı tatlı uyusun, dinlensin. Çok keyif aldığını fark edeceksiniz. Karşınızda hiperaktif, sürekli aktivite peşinde koşan bir çocuk görmeyeceksiniz. Huzur, keyif ve sevgi arayan ama bir o kadar da yalnız kalabilen, kendi başına oyun kurabilen bir çocuk olacaktır yavrunuz.

Akrep burcu çocuğu kıskanç olabilir

İleri ki yaşlarda kardeşini, kuzenini, parktaki oyun arkadaşını kolayca kıskanabilir. Bu burçta doğan çocukların bu tarz duyguları diğerlerine oranla çok fazla suyun üstündedir. Hepimiz bizde olmasını istediğimiz şeyi, bir başkasında görünce az veya çok içimiz cız eder değil mi? Bu çok da doğal ama akrebin yüreği yanar. Bu duyguyu yanında taşır ve ifade edemediği şeyler öfkeye dönüşebilir. Bebeğiniz büyüdükçe, kıskançlık, sahiplenme, takıntılı olmak, ısrarcılık, inatçılık gibi bazı davranışları çok sık tekrarladığını görebilirsiniz. Bu tarz duygularının ilişkilerini ve okul yaşamını olumsuz etkilememesi için kırgınlıklarını ve onu üzen şeyleri konuşabilmeyi öğrenmesi çok önemli. Duygularını bırakmayı öğrenmesi gerekli. Bunu ona en iyi öğretecek şey de oyunlar ve sanatsal aktiviteler olacaktır elbette. Evde hayvan ve bitki beslemek de onu çokça mutlu edebilir.

Yavrunuzla birlikte yeni şeyler keşfedebilir, araştırabilir, deneyebilirsiniz. Çok da bilinmeyen konular onun her zaman ilgisini çeker. Onun yaş grubu, popüler olan bir oyunla oynarken, o kendine yepyeni bir uğraş bulacaktır. Kaybetmeyi ve pes etmeyi asla sevmeyen akrep çocuğu ile oyun kurarken dikkatli olun. Onu incitmeden kazan-kaybet dengesini kurmaya çalışın.

Onunla ilişkinizde hiçbir konu hakkında yalan söylemeyin, bir şeyin üstünü örtmeyin ve geçiştirmeyin. Yaşına uygun şekilde olan biteni paylaşın. Ne kadar derin bir kavrayışı olduğunu fark edip şaşırabilirsiniz. Koyduğunuz kurallar mantığına uyuyorsa zaman içinde saygıyla karşılayacaktır, merak etmeyin.

Elbette hepimizin birbirimize benzeyen ortak özellikleri olduğu gibi, bizi ayıran farklılaştıran özelliklerimiz de var. Bir çocuğun astrolojik açıdan kapasitesini ve potansiyelini anlamak için mutlaka doğum haritası çıkarılmalı ve özenle yorumlanmalıdır. Sadece doğduğu burçtan yola çıkarak derin bir analiz yapamayız. Ancak bir çerçevenin ana hatlarını çizebiliriz. Bu konuyla ilgili bilgi almak isterseniz bana iletişim bilgilerimden ulaşabilirsiniz. Yavrunuz sağlık mutluluk ve neşe içinde büyüsün.

Akrep Burcunun Güçlü Yanları

 • Pes etmeyen, mücadeleci
 • Gayretli ve tutkulu
 • Vefalı, hem iyi hem de kötü gün dostu
 • Oldukça derin ve duygusal
 • Görülmeyeni gören, fark eden
 • Araştırmacı, meraklı, yaratıcı
 • Sağduyulu
 • Cesaretli
 • Yüzleşebilen ve hesap sorabilen

Akrep Burcunun Zayıf  Yanları

 • Hayata siyah-beyaz gözle bakmak
 • Kıskançlık, fazla sahiplenmek
 • Diplomatik davranmamak
 • İncinmemek için incitmek
 • Güvenmekte kendini bırakmada zorlanmak
 • Herkesi ve her şeyi kontrol etmeye çalışmak
 • Dürüstlük konusunda takıntılı davranmak
 • Bir şeyin peşini bırakmamak, çok didiklemek
 • Kötüyü düşünüp, demoralize olmak

 

Cevap yaz