Yükleniyor

Başak burcu çocuğu

23 Ağustos – 23 Eylül tarihlerinde, henüz sonbahar kapınızı yeni çalmışken bebeğiniz doğduysa, gözünüz aydın! o bir Başak burcu demektir. Yavrunuz içgüdüsel olarak, her şeyin bolca ve sağlıksız şekilde tüketildiği ve de yaşandığı günümüzde bunun tam aksi bir hayat modelini seçecektir.

Başak burcu sağlığına, giyimine, beslenme ve sporuna önem veren, doğal görünmeyi ve yaşamayı önemseyen bir modeldir. Yardımsever ve özverili bir doğası vardır. Ondan birçok konuda kolaylıkla destek ve yardım isteyebilirsiniz, çok hoşuna gider.

Süslü püslü, gösterişli şeyleri sevmez. Dikkat çekmek ona göre değildir, alkıştan içten içe rahatsız olur. Övülmek de yerilmek de istemez. Kendi halindedir. Kendi seçim ve tercihlerine göre sade, doğayla uyumlu bir ilişki kurmak ister. Başak burcu bebeği ve çocuğu titizdir. Bu titizlik sadece, bedensel değildir. Yaşadığı yeri temiz ve derli toplu tutmak isteyebilir, herkesi hemen sevmez seçicidir, kendine ait bir düzen, oyun şekli yaratmak isteyebilir evet ama en çok kafasındakileri düşünceleri derleyip toplamak ister. Ne istiyorum? Neden hoşlanıyorum? Şimdi ne yapmak isterim? Hangisi daha çok işime yarar? Ne yiyeceğim? Hangi rengi seviyorum? Hatta bazen ileri gidip katı kuralları, takıntıları da olabilir. Bazı şeylere çok fazla anlam yükleyebilir. Örneğin, bugün kırmızı giydim ve yolda takılıp düştüm, bir de sevdiğim arkadaşımla tartıştım o yüzden bir daha asla kırmızı giymeyeceğim anne. Zamanla bir şeylere karşı takıntı, ritüel, fobi gibi tutumlar geliştirebilir. Evden çıkmak, yemek yemek, bir şeye başlamak veya bitirmek uzun sürebilir.

Bir başak ince eler sık dokur. Detaycıdır, eleme yapmayı, bir şeyler arasında kendine en uygun olanı seçmeyi sever. Ama sürekli seçim ve eleme hali onu bir noktadan sonra yorabilir. Kaygı endişe düzeyini artırabilir. Her şeyin iyi-kötü, yararlı-yararsız taraflarını düşünmek ona “zor beğenen bir çocuk”, “ne zor çocuk” imajını katabilir. Oysa o birden fazla şey arayışında değildir, sadece o andaki ruh haline ve ihtiyaçlarına en uygun olan şeyi istemektedir. Bunun için de “armudun çöpü üzümün sapı” ayrımı ile yorulur durur. Çocuğunuza denemeyi, bir şeyi yapmadan ya da uygulamadan seçemeyebileceğini öğretin. Her şeye titizlikle yaklaştığından neyin önemli neyin önemsiz olduğunu anlamaya ihtiyaç duyabilir. Boşuna zaman harcayabilir, kendini yorabilir.

Başak burcu yavrunuz ilgi duyduğu her konuda en iyisi olmak isteyecektir. Mükemmel olmak, başarılı olmak; hep temiz kalmak, hiç hata yapmamak, en iyi notları almak vs onu yoran konular olabilir. İşin ironi kısmı ise, hemen iyi olmayı istemesidir. Mutlaka bir veya birden fazla konuda en iyilerden biri olacaktır. Başarılı bir eğitim ve kariyer hayatının olacağını şimdiden söyleyebilirim. Lakin zaman ile arasında bir anlaşmazlık vardır. Küçük yaşlarda el ve motor becerilerini geliştirecek oyunlar oynaması ve hobiler edinmesi onun çok işine yarayacaktır. Sabır sorumluluk ve gayret göstermek, biraz da akışa bırakmayı öğrenmesi gerekir. Örneğin birlikte bir kek yaptınız, eğlendiniz ve her şey iyi gitti lakin fırında bir sorun var kek kabarmadı. Ne yapacaksınız? Üzülürsünüz ama kek yapmaya devam edersiniz. Oysa yavrunuz, ben bir daha kek yapmam çünkü çirkin oldu, deyip kestirip atabilir. Bu ve buna benzer konularda uyanık olun ve onu motive edin. Şans faktörünü anlatın.

Elbette hepimizin birbirimize benzeyen ortak özellikleri olduğu gibi, bizi ayıran farklılaştıran özelliklerimizde var. Bir çocuğun astrolojik açıdan kapasitesini potansiyelini anlamak için mutlaka doğum haritası çıkarılmalı ve özenle yorumlanmalıdır. Sadece doğduğu burçtan yola çıkarak derin bir analiz yapamayız. Ancak bir çerçevenin ana hatlarını çizebiliriz. Bu konuyla ilgili bilgi almak isterseniz bana iletişim bilgilerimden ulaşabilirsiniz. Yavrunuz sağlık mutluluk ve neşe içinde büyüsün.

Başak Burcunun Güçlü Yanları

• Dikkatli, düzenli, çalışkan
• Temiz ve titiz
• Sağlıklı ve doğal yaşama ilgili
• Ne istediğini bilen
• İyi bir yardımcı
• El işlerinde becerikli
• Güzeli çirkini, iyiyi kötüyü seçebilen
• Yardımsever, duyarlı, ince düşünen
• Öğrenmeyi çok seven
• Harika bir organizatör, planlayıcı

Başak Burcunun Zayıf Yanları

• Mükemmeliyetçi
• Fazla detaycı, zor beğenen
• Eleştirel
• Hata yapmaktan çok korkan
• Çok didikleyen, bir şeyi olduğu haliyle kabul etmeyen
• Kaygı bozukluğu ve anksiyete yaşamaya yatkın

Cevap yaz