Yükleniyor
ocak ayında doğan bebekler

Ocak ayı bebekleri

Ocak ayı bebeklerinin daha yaratıcı ve problem çözme becerilerinin de daha iyi olduğu düşünülüyor.

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), yeni yılın ilk gününde dünya çapında 370 binden fazla çocuğun doğacağını açıkladı. 2021 yılının sonuna kadar ise yaklaşık 140 milyon çocuğun dünyaya geleceğini öngörüyor. Doğacak çocukların ortalama yaşam sürelerinin 84 yıl olması bekleniyor. Küresel olarak bu doğumların yarısından fazlasının Hindistan, Çin, Nijerya, Pakistan, Endonezya, Etiyopya, Amerika Birleşik Devletleri, Mısır, Bangladeş ve Kongo Demokratik Cumhuriyeti’nde gerçekleşmesi bekleniyor.

Her sene olduğu gibi UNICEF yeni yılın ilk bebeklerini bu sene de kutlamaya devam etti. 2021 yılının ilk bebeği Pasifik’teki Fiji’de dünyaya gelirken, bebeklere en çok verilen isimlerin başında John, Margaret, Ming, Shlan, Jean, Marie, Ivan, Maria olduğu açıklandı… Ülkemizde ise 2021’in ilk dakikalarında Siirt Devlet Hastanesi’nde Aynur Akay ve Esma Şen, iki kız bebek dünyaya getirdi. Aynur Akay kızına ‘Yağmur’, Esma Şen ise ‘Elif’ ismini verdi. Ülkemizde en çok verilen isimlerin başında ise Zeynep ve Yusuf geliyor.

Gelelim ocak ayında doğan bebeklere…. Yeni yıl bebeklerinin doğdukları aydan dolayı birçok avantajı olduğu söyleniyor. Ocak ayı bebekleri için daha yaratıcı ve problem çözme becerilerinin de diğer bebeklere göre daha iyi olduğu düşünülüyor.

20 Ocak’tan önce doğan bebekler Oğlak burcu olurken, ocak ayının sonuna doğru doğanlar ise Kova burcunda oluyor.  Oğlak bebeklerin en önemli özellikleri etraflarına kolaylıkla uyum sağlayabilmeleri ve mükemmeliyetçi olmalarıdır. Kendi kendine yeten bu bebekler genellikle güçlü birer lider oluyorlar. Kova bebeklerinin ise çabuk öğrenme ve empati kurma yetenekleri güçlüdür. Korkusuzdurlar ve sürprizlerle doludurlar. Oğlak ve Kova burcu bebekleri hakkında detaylı bilgiye astroloji sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Ocak ayı ünlüleri : Mel Gibson, Bradley Cooper, Stephen Hawking, Orlando Bloom, Kate Moss, Geena Davis, Mimi Rogers, Tom Sellect, Mert Fırat, Miray Daner, Erkan Kolçak Köstendil, Sedef Avcı, Oktay Kaynarca

Cevap yaz