Yükleniyor
Oğlak burcu çocuğu

Oğlak burcu çocuğu

Bebeğiniz 22 Aralık-20 Ocak tarihlerinde dünyaya geldiyse, yavrunuz büyümüş de küçülmüş bir ifadeyle gözlerinizin içine bakan bir Oğlak burcudur.

Mağrur ve olgun bakışları ile herkesi etkileyen oğlak burcu bebeğiniz iyi bir gözlemcidir. Hayatı çözmüş, sanki daha önce bir şeyler yaşamış gelmiş gibi, farklı ama güçlü bir aura ile dünyaya gelmiştir. Sizin düzeninize, ona gösterdiğiniz bakım ve ilgiye kolayca uyum sağlar. Oğlak burçları bebekleri ebeveynlerine hayatı zorlaştırmazlar. İnatçı doğaları dışında elbette…

Kendine bir hedef ve yol çizmeyi çok seven oğlak burçları, akıllarına bir şey koydular mı onu gerçekleştirmeden rahat etmezler. Belli bir plan ve program içinde olmak onlara çok iyi gelir. Bu özelliklerini olumlu yöne çevirebilirseniz, ev içinde güzel bir iş bölümü ve uyum ortamı yaratabilirsiniz. Odasının düzeni, beslenmesi, eve yönelik küçük işleri onunla paylaşmak onu çok mutlu edecektir. Sadece yapabileceği işleri ve görevleri ona kademeli olarak vermeye özen gösterin. Farklı uyaranlar, bolca oyuncak, sürekli çalan bir radyo, kalabalık ortamlarda olmak gibi bir çeşitlilik yerine onun ilgisini çeken bir obje veya uyaran ile daha çok vakit geçirmeyi sevdiğini görebilirsiniz.

Oğlak burcu bireyleri başarısız olmaya tahammül edemez

Oğlak burçları kazanmak veya kaybetmekle ilgilenmez. Onlar “başarısız olmaya” tahammül edemezler. Ellerinden gelenin en iyisini yapmak ve sonuca ulaşmak isterler. Küçük yaşlardan itibaren yavrunuzla, plan program ve hedef belirlemeyi öğrenmesi konusunda yardımcı olacak oyunlar oynayın. Bir şeyleri üst üste koymak, yerleştirmek, birleştirmek, inşa etmek, organize etmek, düzenlemek gibi faaliyetleri içeren uğraşlar; oyunlar atölyeler ona çok keyif verir. Her şeyi ciddiye aldığını oyun oynarken fark edebilirsiniz. Diğer çocuklar sadece yüzerken veya basketbol oynarken, bir müzik aleti çalıp oyalanırken, o iyi olmak konusunda hassas olabilir. En ufak şey bile onun için önemli olacaktır, hiçbir şeyi hafife almaz ve küçümsemez.

Evdeki değişen atmosferden, küçük büyük sorunlardan her çocuk gibi etkilenirler. Ama bir farkla; yaşından fazla olan olgunluğuyla kendini kısıtlamayı seçebilir. Duygusal açıdan bir parça daha melankolik ve karamsar yaklaşabilirler. Yolunda gitmeyen küçük büyük gündelik olaylar karşısında kolayca motivasyonları düşebilir veya tam tersi fazlasıyla ısrarcı olabilirler. Duygusal açıdan kendine ket vurması, onu yalnızlaştırabilir. Kendini açması, duygularını ifade etmemesi, her şeyi mantık-akıl çerçevesinde adlandırmaması için onun yanında olmaya özen gösterin. Biraz ketum olan oğlaklara, hüznü de sevinci de paylaşmayı öğretmek en önemli önceliklerinizden biri olsun. Eğer bir kardeşi ve kuzeni varsa, sen abisin-ablasın sözünü her fırsatta vurgulamamaya çalışın. Sorumluluk almaya çok yatkın olan bu çocuklara yeni görev ve sorumluluk verirken iki kere düşünün. Sınırlarını çizin, neden ne kadar sorumlu olduğunu anlatın.

Ailesine, yakın çevresine, aile büyüklerine, öğretmenlerine çok düşkün ve derinden bağlı olan oğlak burcu çocuğunuzun büyümüş de küçülmüş havası yaş aldıkça azalmaya başlayacaktır. Çocukluğunu sonradan yaşamayı öğrenen bu güzel bebeklerin, görünmez olan omuzlarındaki yükleri almak için eğlenmeyi hayattan keyif almayı öğretmeyi sakın hafife almayın.

Elbette hepimizin birbirimize benzeyen ortak özellikleri olduğu gibi, bizi ayıran farklılaştıran özelliklerimizde var. Bir çocuğun astrolojik açıdan kapasitesini ve potansiyelini anlamak için mutlaka doğum haritası çıkarılmalı ve özenle yorumlanmalıdır. Sadece doğduğu burçtan yola çıkarak derin bir analiz yapamayız. Ancak bir çerçevenin ana hatlarını çizebiliriz. Bu konuyla ilgili bilgi almak isterseniz bana iletişim bilgilerimden ulaşabilirsiniz. Yavrunuz sağlık mutluluk ve neşe içinde büyüsün.

Oğlak Burcu – Güçlü Yanları

• İyi bir planlayıcı
• Çalışkan, sorumluluk sahibi
• Güvenilir, ciddi, sadık, gayretli
• Evet ve hayır demede başarılı
• Kendini geliştirmeye meraklı
• Uygulayan, deneyen, merak eden

Oğlak Burcu – Zayıf Yanları

• Melankolik, karamsar
• Katı, sert, inatçı
• Adanmışlık, kendini bir şeye çok verme
• Başarısızlık korkusu yüzünden dona kalmak ilerleyememek
• Duygularını bastırmak, donukluk

Cevap yaz