Yükleniyor
ay burcuna göre annelik

Ay burcuna göre nasıl bir annesin?

Çocuğunuz hayatının ilk yıllarında sizden ne alıyor? Onun için başı sıkıştığında sığındığı bir liman, sevgi alamadığı bir düşman, her şeyini paylaştığı bir arkadaş ya da sürekli iş buyuran bir patron olabilirsiniz.

Yazı: Yağmur Bahar Polat (astroswot)

Ay, güneşle birlikte hayatımızı en çok etkileyen iki ışıktan biri. Dünyanın uydusu olarak gecemizi aydınlatan ay, sadece takvimleri oluşturmakla kalmıyor. Gecenin koruyucusu ve besleyicisi olan bu gök cismi, rahminde çocuk büyüten her kadının annelik eğilimini de ortaya çıkarıyor. Doğum haritanızdaki ay, annelik tutumunuzu gösterirken çocuğunuzun haritasındaki ay onun sizi nasıl gördüğünü anlatıyor.

Doğum haritalarına olan ilginin gittikçe arttığı bir dönemdeyiz. Çünkü bu haritalar, sadece gelecekle ilgili öngörüler için değil kişilik envanteri olarak da kullanılıyor. Ay, astrolojide sezgilerimizi, bilinçaltımızı, annemizi ve bizim anneliğimizi temsil ediyor. Çocuğunuzun haritasındaki ay, güneşle birlikte kişiliği yansıtır. Yaşamın ilk dört yılı güneş burcundan daha etkili; çünkü gezegen döngülerine göre 0-4 yıl arası ay dönemi. Onun haritasındaki ay burcu, sizinle olan ilişkisi ve saklı kimliği.

Doğum haritalarının kullanıldığı rehberlikle hem kendi hem çocuğunun geleceğini kurgulayabilirsin. Aşağıdaki yazıda ay burcuna göre nasıl bir annelik davranışına sahip olduğunu görebilir ve ipuçları edinebilirsin. Çünkü sen iyi bir annesin.

AY BURCUNA GÖRE ANNELİK İPUÇLARI

Ay Koç’ta
Baskın ve cesur bir anneden doğmuş olabilirsin. Çocuğunun harika şeyler başarmasını istersin. Bu konuda annelerin en sabırlısı olmasan da cesaret verirsin. Seni tüm gün mutfakta ev yapımı kekler, börekler pişirirken göremeyiz; ama çocuğunun hayatı için mücadele edersin. Lidersin, lider yetiştirirsin. Beklenmedik zamanlarda parlamasan, ağzına ilk geleni söylemesen iyi edersin.

Ay Boğa’da
Tutucu, konfor sunan bir anneden doğmuş olabilirsin. Çocuğunun maddi güvencesi senin için önemlidir. İyi yaşamak istersin. Sabırlı, pratik, istikrarlı bir annesin. Paran yoksa huzursuz olursun. Çocuğuna parayı öğretirsin. Kilo almaya müsaitsin. Sosyal bir kelebek olmasan da sayılı dostlarınla hayatın keyfini çıkarırsın. Biraz tutucu ve inatçısın ya, onu biraz yumuşatsan daha rahat edersin.

Ay İkizler’de
Odaklanma sorunu yaşayan, entelektüel bir anneden doğmuş olabilirsin. Seni evde bulmak güç, sosyalsin. Aynı anda birden fazla iş yapar, değişken ve dağınık bir profil sergilersin. Çabuk kavrar, her şeyden bir o kadar çabuk sıkılabilirsin. Çocuğuna merak ve öğrenme isteği aşılayabilirsin. Onu birden fazla konuya yönlendirebilirsin. Sen de zaman zaman belirli bir konuya yoğunlaşsan, duygularını biraz ciddiye alsan keşke.

Ay Yengeç’te
Derin duygulara sahip, çok sevilmek isteyen bir anneden doğmuş olabilirsin. Sen herkesin annesisin. Çocuğunun ihtiyaçlarını sadece mantıkla değil, sezgisel olarak da hemen kavrar ve yerine getirirsin. Doğa ana tanımı, seni tarif ediyor olabilir. Aile ve ev konuları senin için önceliklidir. Çocuğuna aile, anne, baba, ata, yuva kavramlarını öğretirsin. Aşırı koruyucu olman, çocuğunda güvensizlik ve bağımlılık hissi yaratabilir, unutma.

Ay Aslan’da
Yöneten, hem anne hem baba olan bir anneden doğmuş olabilirsin. Cömert, sıcak kalpli, gösterişli bir annesin. Her şeyi bilirsin. Yaşam enerjin bitmez senin. Hiç büyümeyen bir çocuk olarak muhtemelen çocuğunun en sevdiği oyun arkadaşı sensin. “Annemin gücü her şeye yeter” diyen bir çocuk yetiştirebilirsin. Sürekli takdir edilmek ve üstünlük taslamak gibi şeyler de olmasa hayat biraz daha kolaylaşacak sanki.

Ay Başak’ta
İyileştiren ve her şeyi analiz eden bir anneden doğmuş olabilirsin. Her zaman başkalarına hizmet eden ve bir o kadar da eleştiren bir annesin. Ayrıntılar ve düzen senin için son derece önemli. Çocuğun için yüksek standartlara ve beklentilere sahipsin. Sağlıklı hayata dair bilgilisin. Sorun neredeyse bulur ve çözersin. Mükemmeliyetçi yapın, çocuğunla olan ilişkilerde sorun yaratabilir.

Ay Terazi’de
Aman huzur bozulmasın, diyen bir anneden doğmuş olabilirsin. Romantiksin. İnsanları mutlu etmek ve onların sevgisini kazanmak senin için önemli. Denge sağlayan barışçı yapına herkes bayılır, ama bazen de iyi niyetinin suistimal edildiğini görebilirsin. Biraz kararsızsın, yalnızlıktan hoşlanmazsın. Her şeyi biriyle değil de tek yapmayı çocuğuna öğretebilir misin?

Ay Akrep’te
Krizleri iyi yöneten bir anneden doğmuş olabilirsin. Kimse seni kandıramaz, hemen hissedersin. Dibine kadar gidersin. Kimseye güvenmezsin. Baskı ve stres ile kolayca baş edersin. Çocuğunun hayatını dedektif gibi izlersin. Gölgenle bile çocuğunu kontrol etme potansiyelin var. Belki kontrol mekanizmanı hafifletsen çocuğunla olan ilişkine iyilik edersin.

Ay Yay’da
Başka bir kültüre ait bir anneden doğmuş olabilirsin. Sen eğlenceli bir bilgesin. Seyahat seversin. Valizini hemen toplar ve anında dünyanın diğer bir ucuna uçabilirsin. Manevi gelişime büyük değer verir, çocuğuna da bunları öğretirsin. Her şeyin yoluna gireceğine olan inancın tamdır. Bir de şu abartma huyun olmasa tadından yenmez senin.

Ay Oğlak’ta
Kalbini dışarıya kapatmış bir anneden doğmuş olabilirsin. Annelik konusunda ne kadar ciddisin! Bir otorite figürü olabilirsin. Çalışkan, sorumluluk sahibi bir annesin. Sorumlulukla sevgiyi eş değer görebilirsin. Dünya pek güvenli bir yer olmayabilir senin için, yaşıtlarına göre erken gelişmiş olabilirsin. Duvarların ve mesafenle, çocuğunun kalbini soğutabilirsin.

Ay Kova’da
Başına buyruk bir anneden doğmuş olabilirsin. Sıra dışı bir annesin. Özgür ruhun, zamanın ötesindesin. Çocuğunu çocuk gibi değil birey gibi yetiştirirsin. Zehir gibi işler zihnin, arkadaşlık denince akla sen gelirsin. İleri görüşlüsün. Herkesin kendi gibi olmasını teşvik edersin. Çocuğunun arkadaşı olmak güzel ama ebeveyn de olmak, toplum kurallarını da öğretmek gerekecek.

Ay Balık’ta
Gerçeklerle bağı olmayan bir anneden doğmuş olabilirsin. Hassas, şefkatli, aşırı duyarlı anne modelisin. Zengin bir hayal gücüne sahipsin, mistiksin. Çocuğuna harika masallar ve oyunlar yaratabilirsin. Onlara maneviyat aşılayabilirsin. Kurban olma ya da bağımlı çocuk yetiştirme gibi gölge yanların olabilir, dikkat etmelisin.

Cevap yaz