Yükleniyor
Yaz Meyveleriyle Hazırlayabileceğiniz 4 Smoothie Tarifi

Yaz Meyveleriyle 4 Pratik Smoothie Tarifi

Çeşitli meyve ve sebzelerle hazırlanan smoothie ‘ler hem doyurucu ve besleyici hem de ferahlatıcı özellikleriyle sağlıklı ve pratik içeceklerdir. Siz de aşağıdaki pratik tariflerle taze yaz meyveleri kullanarak lezzetli ve sağlıklı smoothie ‘ler hazırlayabilirsiniz.

VİŞNELİ SMOOTHIE

MALZEMELER
– 1 su bardağı vişne (dondurulmuş olursa daha iyi olur)
– 1 adet muz
– 2 su bardağı süt
– İstediğiniz yoğunluğa göre 4-5 kaşığı labne peynir

HAZIRLANIŞI
Vişne, muz, süt ve labneyi blender ile karıştırın. Smoothie kısa sürede hazır. Üzerine serpebileceğiniz bisküvi parçalarıyla hazırladığınız smoothie’nizi servis edebilirsiniz.

KİRAZLI SMOOTHIE

MALZEMELER
– 1 su bardağı çekirdekleri ayıklanmış, dondurulmuş kiraz
– 1 su bardağı süt
– 50 gr yoğurt
– 2-3 tok vanilyalı dondurma

HAZIRLANIŞI
Yazın en çok sevilen yaz meyvelerinden kiraz ve vanilyalı dondurmayla hazırlayacağınız bol enerji içeren bir smoothie. Kiraz, süt ve yoğurdu blender ile karıştırın. Daha donra bu karışıma dondurmayı ilave edin ve karıştırmaya devam edin. Dilerseniz içine tatlandırmak için bal ilave edebilirsiniz. Böbrek ve karaciğer dostu kiraz, hazırlayacağınız bu smoothie ile vücudunuzdaki toksik maddeleri vücudunuzdan atılmasına yardımcı olacaktır.

ÇİLEKLİ FERAHLATICI SMOOTHIE TARİFİ

ÇİLEKLİ FERAHLATICI SMOOTHIE

MALZEMELER
– 1 su bardağı çilek
– 1 su bardağı süt
– Yarım su bardağı taze doğranmış hindistan cevizi

HAZIRLANIŞI
Çilek, süt ve taze doğranmış Hindistan cevizini blender ile karıştırın. Tadına doyamayacağınız ferahlatıcı smoothie’niz hemen hazır. Dilerseniz içine tatlandırmak için bal ilave edebilirsiniz.

ŞEFTALİLİ SMOOTHIE

MALZEMELER
– 1 adet büyük boy şeftali
– Yarım su bardağı süt
– Yarım su bardağı yoğurt

HAZIRLANIŞI
Smoothie hazırlamadan önce büyük boy şeftalileri küçük küçük doğrayıp buzdolabında dondurun. Bu şekilde blenderdan geçirirken pürüzsüz bir kıvam elde edersiniz. İsteğinize göre dondurmadan da şeftalileri blendera koyabilirsiniz. Üzerine süt ve yoğurt ilave ederek blenderda bir süre daha karıştırdıktan sonra pürüzsüz bir kıvam sağlayabilirsiniz. Yoğunluğuna bağlı olarak süt ya da yoğurt ilavesinde bulunabilirsiniz.

Cevap yaz