Yükleniyor
Çocuklar için kereviz çorbası

Çocuklar için kereviz çorbası

Çocukların bebeklikten başlayan süreçte sağlıklı gelişim göstermeleri ve bağışıklık sistemlerinin güçlenmesinde sebzelerin önemli bir yeri bulunuyor. Katı gıdaya geçen bebeğinize de rahatlıkla yedirebileceğiniz kereviz çorbası tarifi.

Kereviz çorbası tarifi takipçi annelerimizden Neslihan Balcı Eriş’ten geldi. Kendisi, 2 yaşında Mina adında bir kızı bir de Ezel adında yeni bebeği olacak bir Anneyiz Anne’si.

Mina her şeyi yiyen bir çocuk. Ispanak, semizotu yemeği gibi çocukların küçük yaşta yemeyi pek sevmedikleri, direndikleri sebzeleri o hoop mideye indiriyormuş. Bu kereviz çorbasını da 11 aylıktan beri yiyormuş.Annelere duyurulur.

Bizim önerimiz; Çocuğunuz katı gıdaya geçtiğinde çorba yedirirken blender, parçalayıcı mutfak robotu kullanmamanız yönünde. Çatalla hafifçe ezmeniz yeterli olacaktır. Pütürlü ve parça yemek yemeyen çocukların yeme bozukluğu oluyor, dikkat!

MALZEMELER
1 adet kereviz
1 adet orta boy patates
1 adet havuç
1 adet kabak
1 adet kırmızı biber
1 adet pırasa
Kerevizin yaprakları
1 adet yumurta sarısı (ben koymadım, isteğe bağlı)
2 yemek kaşığı un
Karabiber
1 tatlı kaşığı tereyağ

Kereviz çorbası için tüm malzemeleri küp küp doğrayın.
Kereviz çorbası için tüm malzemeleri küp küp doğrayın.

HAZIRLANIŞI
Kereviz çorbası için hazırladığınız malzemeleri küp küp doğrayıp az zeytinyağı ve tereyağında kavurup suyu ekleyin, terbiyesini yapın.. kereviz yapraklarını pişmeye yakın koyun.. afiyet olsun.. bütün malzemelerin uyumu mükemmel oldu! Hiiiç endişelenmeyin hem bebeğiniz hem evdeki herkes sevecektir

*Not: Siz de çocuklarınız için hazırladığınız tarifleri fotoğraflarıyla birlikte bize gönderin. Yayınlayalım.

Cevap yaz