Yükleniyor

Çocuk sanat etkinlikleri

Nisan ayını evde geçireceğimiz belli oldu. Bu süreçte, evdeki çocuklar için her türlü online aktivitenin değeri paha biçilemez. Akbank Sanat nisan ayında eğlenceli ve yaratıcı atölye çalışmalarıyla minikleri sanat yapmaya davet ediyor. Çocuk sanat etkinlikleri her cumartesi Akbank Youtube kanalında.

 

Pandemi dolaysısıyla sosyalleşmeden geçirmemiz gereken bir kaç ay daha var önümüzde. Bu dönem hem küçük büyük herkesi olumsuz yönde etkiliyor. Sanatın iyileştici gücünü hayatınıza katmanız, bu zorlu dönemi bir nebze rahat atlatmanızı sağlayabilir.

Akbank Sanat nisan ayında kültür sanat etkinliklerine “Akbank Sanat Evinizde” çatısı altında sosyal medya kanallarında devam ediyor. Çocukları sanatın büyülü dünyasıyla buluşturan Akbank Sanat, nisan ayında da eğlenceli ve yaratıcı atölye çalışmalarıyla minikleri sanat yapmaya davet ediyor. Sanat eğitmeni Barış Karayazgan tarafından hazırlanan atölye çalışmaları her cumartesi Akbank Sanat Youtube kanalından izlenebilecek. Çocuğunuza uygun atölyeyi aşağıdan seçebilirsiniz.

Picasso ve Kübist Portre Kolajı

3 NİSAN 2021, Cumartesi

Atölyede ispanyol sanatçı Picasso’nun kübist tarzda yaptığı portreler üzerinden kübizm akımı konuşularak eğlenceli kübist portreler kolaj tekniğiyle  yapılacak. Picasso’nun portrelerinin ilham kaynağı olacağı ve kağıtlar üzerinde portre yapabilecek parçaların üretileceği atölyede ortaya çıkan tabaka mıknatıslarla  evdeki buzdolabı üzerinde farklı kübist portre kolajları yapılabilecek.

Malzemeler: Tabaka mıknatıs, kağıt, boya (kuru, keçeli, pastel, guaj), makas

 

Yayoi Kusama ve Puantiye Kolaj Yerleştirme 

10 NİSAN 2021, Cumartesi

Japon kadın sanatçı Yayoi Kusama’nın eserlerinin inceleneceği atölyede  “yerleştirme sanatı” ve kolaj konusunda işlenecek. Evlerin istenilen bir köşesinde Kusama’nın tarzından ilham alarak yapılacak farklı boyutlardaki rengarenk puantiyelerle bir kolaj yerleştirme denemesi gerçekleştirilecek. Atölyede puantiyelerin yapımı aşamasında evlerde yaratıcı bir arayışa girilerek sanat yaparken kullanılabilecek birçok farklı obje de keşfedilecek. Bolca çizme, boyama, kesme ve yapıştırma içeren çok zevkli ve renkli bir kolaj yerleştirme aktivitesi çocukları bu atölyede bekliyor.

Malzemeler: Kağıt, boya (kuru, keçeli, pastel, guaj), makas, yapıştırıcı, renkli folyolar, kumaş

 

Parajanov ve Hazır Nesnelerden Kolaj

17 NİSAN 2021, Cumartesi

Hazır nesnelerden üç boyutlu kolajların yapılacağı atölyede Parajanov’un çok ilginç ve etkileyici işleri incelenerek farklı hazır nesneler ve atık malzemeler üç boyutlu, kabartma kolajlara dönüşecek.

Malzemeler: Çeşitli hazır nesneler, çeşitli atık malzemeler (kağıt, plastik, metal ve cam), yapıştırıcı (tercihen sıcak silikon tabancası), karton kutu, boya (guaj, akrilik)

 

Fahrelnisa Zeid ve Soyut Kolaj

24 NİSAN 2021, Cumartesi

Fahrelnisa Zeid, Türkiye’nin modern sanattaki öncülerinden ve soyut resmin en önemli sanatçılarından biri.  Zeid’in soyut eserlerinin inceleneceği atölyede, soyut yaklaşımla farklı ve eğlenceli kolaj çalışmaları gerçekleştirilecek. Atölye çalışmasında boyama, kesme ve yapıştırmalarla soyut kolaj eserleri üretilecek.

Malzemeler: 50x70cm veya 70x100cm kalın kağıt, boya, renkli bant, yapıştırıcı, karton, boya (kuru, keçeli, pastel, guaj )

Cevap yaz