Yükleniyor
Çocuklarınızla izleyebileceğiniz 6 film önerisi

Çocuklarınızla izleyebileceğiniz 6 film önerisi

Çocuklarla birlikte çocuklara yönelik filmler izlemek aile bağlarını güçlendirir ve iletişimi artırır. Ortak bir aktivite olduğu için birlik ve dayanışma hissi yaratır. Ayrıca, bu deneyim çocuklarla ebeveynler arasında ortak bir nokta oluşturarak birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlar ve birlikte geçirilen keyifli zaman, aile ilişkilerini derinleştirir. Bu tür filmler aynı zamanda çocukların duygusal ve sosyal gelişimine katkıda bulunur, onlara değerleri öğretir ve empati yeteneklerini geliştirir. İşte çocuklarınızla birlikte izleyebileceğiniz keyifli 6 film önerisi.

  • Harry Potter Serisi Harry annesi ve babasını bir trafik kazasında öldü sanarak teyzesi, eniştesi ve kuzeni ile yaşamak zorunda kalır. Fakat gerçekte annesi ve babası büyücüler dünyasının karanlık yüzü tarafından öldürülmüştür. Zaman zaman kendinde bazı gariplikler fark eder ama sıradan bir çocuk olduğunu düşünür. 10 yaşına geldiğinde Hogwarts Cadıcılık ve Büyücülük Okulu’ndan kabul edildiğine dair mektuplar alır ve macera başlar.
  • Evde Tek Başına Kevin aldığı ceza üzerine geceyi evlerinin çatı katında geçirir ve ertesi gün uyandığında ailesinin tatile giderken onu unuttuklarını fark eder. Önce panikler, ardından da yalnızlığın keyfini çıkarır.
  • Buz Devri Dünya’nın buzla kaplanmaya başladığı dönemde, Buzul Çağı’nda bir mamut, bir kılıç dişli kaplan, bir miskin ve bir bebeğin maceralarını anlatıyor.
  • Charlie’nin Çikolata Fabrikası Fakir ve azimli bir çocuğun başarı öyküsünin anlatıldığı film aslında her yaşa göre. Filmde aynı zamanda bencilliğin, açgözlülüğün ne kadar kötü olduğu vurgulanıyor.
  • Ters Yüz Minnesota’da ailesiyle yaşayan Riley hayatından çok mutludur. Riley’in zihninde Neşe, Üzüntü, Korku, Öfke ve Tiksinti olmak üzere beş temel duygu yaşıyor. Bu duyguların yaptıkları yönlendirmeler onun hayatını oldukça etkiliyor. Duyguların çok güzel ele alındığı film yetişkinleri de çok etkiliyor.
  • Oz Büyücüsü Filmde Dorothy Gale’nin mucizelerle dolu yolculuğu anlatılıyor. Şiddetli bir kasırgada evi Oz Diyarı’na uçan Dorothy, Kansas’a dönmek için hayal bile edemeyeceği zorluklarla mücadele etmek zorunda kalıyor.

Cevap yaz