Yükleniyor
outdoorfest

Doğa sever aileler için: OutdoorFest

Doğa sever yetişkinler için düzenlenen ama “çocuk dostu” duruşuyla dikkatimizi çeken OutdoorFest, çocuklara yönelik atölyelerin olduğu üç günlük zengin bir program ile 11-12-13 Eylül tarihlerinde kapılarını açıyor.

Türkiye’nin #outdoor #yaşam ve #aktivite platformu #OutdoorTürkiye işbirliği ile bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek OutdoorFest, 11-12-13 Eylül tarihlerinde Kilyos’ta Doğada Yaşam Okulu’nun 400 dönümlük özel arazisinde, 3 gün 3 gece boyunca doğa severlerin buluşmasına ev sahipliği yapacak. Festivale dileyen günübirlik, dileyen çadırı veya karavanıyla konaklamalı katılabilecek.

Outdoor tutkunlarının büyük ilgi gösterdiği NatureTalks, profesyonel uğraşları ve hobileriyle öne çıkan, sportif faaliyetleri ve başarılarıyla tanınan, farklı alanlarda edindikleri bilgi ve deneyimleri cömertlikle paylaşan 24 konuşmacıyı ağırlayacak. Festival süresince yetişkinler için solo kampçılık, doğada ilk yardım gibi konularda düzenlenecek atölye çalışmalarının yanı sıra çocuklar için de Bushcraft ve Kamp Atölyesi, Permakültür: Şifalı Bitkiler Spirali ve Tohum Topu Yapımı, Vermikültür: Solucan Evi Yapımı, Sağlıklı Atıştırmalıklar Atölyesi, Kamp Ateşi Atölyesi gerçekleştirilecek. Çocuklar için hazırlanan bu atölyelerdeki en genç eğitmen, 14 yaşındaki Yiğit Can Önal, doğada barınak kurmayı ve bir başına kamp yapmayı anlatacak. Tırmanma duvarından tüm festival alanı üzerinde kuş gibi uçmanızı sağlayacak zipline’na, binicilikten atıcılığa, denge ipi slackline’dan chiboard’a onlarca etkinlik de katılımcılara eğlenceli anlar yaşatacak, farklı deneyimler sunacak.

Salgın konusunda her türlü önlemin alındığı, sadece sosyal mesafenin değil bilet sayısına getirilen kısıtlamalarla fiziki mesafenin de korunacağı etkinliğe patili dostlarınız ve kuyruklu kardeşlerinizle katılabilirsiniz.

outdoorfest

Ana hatları ile OutdoorFest 2020;

• NatureTalks sahnesinde bilgi ve deneyimlerini paylaşacak 24 konuşmacı

• Okul öncesi yaş grubu çocuklara ve genç bireylere yönelik 10 atölye

• Kamptan off-road’a, sanattan spora, permakültürden ilkyardıma 8 atölye

• Cep telefonunuzla her gün uzaktan katılabileceğiniz ödüllü bilgi

yarışmaları

• Festival alanında zipline ile kuş uçuşu, binicilik, tırmanma duvarı ve

onlarca etkinlik

• Sabahları gün doğarken yoga, tai chi ve poi, gün batarken de stretching

• Her akşam konserler, kampta konaklayanlar için akustik dinletiler ve dj

perfomansları

 

AYRINTILI BİLGİ

www.OutdoorFestTurkiye.com sitemizde, ücretsiz OutdoorFest uygulamasında.

Cevap yaz