Yükleniyor
Çocuk dostu 5 mekan - Happy Nest çocuk oyun alanı

Çocuk dostu 5 mekan

Aileler çocuklarıyla her zaman, her ortamda iyi ve kaliteli zaman geçirmek isterler. Bu ortam evde rahatça sağlanabilse de dışarıya çıkıldığında zor olabilir. Özellikle çocuklu aileler için dışarıda yemek yemek doğru tercih yapılmadığında kabusa dönüşebilir. Sizin için de bu konu çoğu zaman sıkıntılı bir hal alıyorsa İstanbul, İzmir ve Ankara’da yer alan çocuk dostu 5 mekan incelememiz çözüm olabilir.

Ailelerin birlikte geçirecekleri zaman çocuklarla olan iletişimlerini güçlendirerek daha kolay hale getirecektir. Evde ya da dışarıda olsun hep birlikte geçirilen zaman ne kadar kaliteliyse çocuklar o kadar mutlu olur. Aksi takdirde çocukların mutsuz, ebeveynlerinse rahatsız olması söz konusu olabilir. Çocuklara özel sağlıklı ve dengeli bir menü, masada rahat etmesini sağlayacak mama sandalyesi, eğitimli kişiler gözetiminde güvenli ve hijyenik oyun alanları çocukların eğlenerek sosyalleşmesini sağlarken hem ebeveynlerin, hem çocukların hem de ailelerin birbirlerine vakit ayırmalarını imkan tanıyor.

Çocuk dostu 5 mekan - Happy Nest Cafe
Çocuk dostu 5 mekan – Happy Nest Cafe

Happy Nest Cafe – Etiler/İstanbul

Kitabevi, atölye, oyun alanı ve yetişkinler için kafe, hepsi bir arada çocuğunuzla iyi vakit geçirebil-meniz için düşünülmüş. Mekan geniş İngilizce kitap seçkisi, kutu oyunları ve ahşap oyuncakların yanı sıra çeşitli etkinlik ve atölyeleriyle 6 ay ile 12 yaş arasındaki çocuklara hitap ediyor. Serbest zamanlarında çocuklar ister içeride, ister bahçedeki minyatür oyun evinde oynayabiliyor. Yemek ve kurabiyeler tamamen doğal ve organik malzemelerde yapılıyor.

Olanaklar: Oyun alanı, çocuk menüsü, mama sandalyesi.
Web sitesi: www.happynest.com.tr
Adres: Kültür Mahallesi, Onaran Sok., Hareket Sitesi No:4, Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0212) 257 87 87
E-mail: bilgi@happynest.com.tr

Fotini – Arnavutköy/İstanbul

Mekanın sıcak ambiyansı sayesinde içeri girer girmez kendinizi evinizde hissedeceksiniz. 80 m2‘lik mekanın 15 m2‘si 1 ilâ 4 yaş arası çocuklara oyun alanı olarak ayrılmış. Çocukların rahatça oynayabilmesi için bu alanda yedi çocuk ve bir bakıcının bulunmasına izin veriliyor. Ev terliklerini getirme şartı koşularak alanın hijyenik kalmasını sağlanıyor. Hafta sonları çocuklar için elişi, kek pişirme, tiyatro, boyama, masal okuma gibi onların becerilerini geliştirecek ve iyi zaman geçirmelerini sağlayacak çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Kafede yer alan yiyeceklerin çoğu ev yapımı ve katkısız.

Olanaklar: Oyun alanı, çocuk menüsü, mama sandalyesi, bebek bakım odası.
Web sitesi: www.fotinistanbul.com
Adres: Arnavutköy Mahallesi, Francalacı Cad. No:26, Beşiktaş/İstanbul
Telefon: (0533) 093 99 92
E-mail: fotinicafe@gmail.com

Luppa – Çayyolu/Ankara, Kavaklıdere/Ankara

Luppa’nın çocuklar için yemek salonundan ayırdığı Luppa Kids Club, 3-6 ve 7-14 yaş grupları için iki ayrı oyun alanından oluşuyor. Her iki şubesinde de bulunan oyun alanlarında çocuklara oyun ablaları eşlik ediyor. Çayyolu şubesinde her salı ve cuma akşamı 17:30 – 19:30 saatleri arasında ücretsiz animasyon, illüzyon gösterisi, balondan şekiller yapma, yüz boyama ve kukla şovu gibi etkinlikler düzenleniyor.

Olanaklar: Oyun alanı, çocuk menüsü, mama sandalyesi, bebek bakım odası.
Web sitesi: www.luppa.com.tr
Çayyolu adresi: Koru Mahallesi, Ankaralılar Cad. 6/1N, Yenimahalle/Ankara
Çayyolu telefonu: (0312) 241 42 22
Kavaklıdere adresi: İran Cad. 6/8, Çankaya/Ankara
Kavaklıdere telefonu: (0312) 428 33 33

Looby Loo Cafe – Bostanlı/İzmir

Looby Loo Kids Club içinde bulunan kafe bölümü, çocuklar içeride çeşitli oyunlarla oynarken aile-nin diğer üyelerinin yemek yerken dinlenmesini sağlıyor. Mekanda farklı yaşlara hitap eden, başta zeka oyunları olmak üzere birçok oyun bulunuyor ve satılıyor. Ebeveynlerin istedikleri takdirde ço-cuklarının oynadığı oyunlara katılabilmesi, hem birbirlerinden ayrı hem de birlikte vakit geçirebilme-lerine olanak sağlıyor. Ayrı bir çocuk menüsü bulunmayan kafede sağlıklı ev yemekleri pişiriliyor.

Olanaklar: Oyun alanı, mama sandalyesi, bez değiştirme alanı, çocuk tuvaleti.
Web sitesi: www.loobyloo.com.tr
Adres: Bostanlı Mahallesi, 1811. Sok. 17/A, Karşıyaka/İzmir
Telefon: (0232) 966 29 90

Sahan – Ataşehir/İstanbul

Kebap ve yöresel yemek ağırlıklı menüsüyle Sahan restoran zincirinin Ataşehir Vega şubesi içinde çocuklar için profesyonel bir mutfak yer alıyor. Hayata geçirilen projeyle çocuklara Türk mutfağının püf noktaları öğretilirken kendi sağlıklı yemeklerini yapmalarına imkan sağlanıyor. Çocuklar meyve ve sebzelerin yıkamadan başlanarak tüm hazırlama süreci şeflerin gözetiminde gösteriliyor. Son aşamaya geldiklerinde yiyeceklerini pişirmeleri için hazırladıkları yemekleri şeflere teslim ediyorlar. Aileler güzel vakit geçirmelerinin amaçlandığı mekanda çocuklar öğrenirken hem de oyun oynuyor.

lanaklar: Oyun alanı, çocuk menüsü, mama sandalyesi, bebek bakım odası.
Web sitesi: www.sahan.com
Adres: Barbaros Mahallesi, Kardelen Sok. 4/1, Ataşehir/İstanbul
Telefon: (0216) 315 36 36

Cevap yaz