Yükleniyor
Ev yapımı doğal pişik kremi

Ev yapımı doğal pişik kremi

Bebeği olan her ebeveynin vazgeçilmez ürünü pişik kremini, evde zahmetsizce hazırlayabilir, pişiği kontrol altına alabilirsiniz.

Ebeveynlerin birçoğu bebeği için kullandıkları ürünlerin doğal olmasından yanadır. Bu nedenle günümüzde organik ürün çeşidi fazlasıyla artmıştır. Ancak her ürünü satın almak yerine, evde kolayca hazırlayabileceğinizi biliyor musunuz? İşte size hem çok pratik hem de doğal bir pişik kremi tarifi sunuyoruz. Bu sayede hem bütçenize katkı sağlayabilir hem de hazırladığınız doğal ürünle bebeğinizin pişiğini kontrol altına alabilirsiniz. Doğal pişik kremleri, pişiğin önlemesine yardımcı olurken aynı zamanda pişiği tedavi ederek son derece iyi sonuçlar yaratır.

Not: Doğal malzemelerden yapılan bu tarif bebeğiniz için herhangi bir sorun teşkil etmez. Ancak yapmaya başlamadan önce yine de bir uzmana danışabilirsiniz.

Doğal Pişik Kremi Tarifi

Gerekli Malzemeler

  • 1 adet cam kavanoz
  • 1 bardak İşlem görmemiş saf zeytinyağı
  • Yarım bardaktan az balmumu

Bebeklerde pişik oluşumuna birçok şey neden olabilir. Pişik kremine başvurmadan önce Bebeklerde Pişik Oluşumu ve Önleme okumanızı tavsiye ediyoruz.

Doğal Pişik Kremi Yapımı

Pişiklere doğal çözüm için önce balmumunu küçük parçalar haline getirin. Bu sayede daha kolay eriyecektir. Bir tencereye saf zeytinyağını koyun ve içine hazırladığınız balmumunu ekleyin. Kısık ateşte karışımı ısıtmaya başlayın. Tam olarak eridiğinden emin olduğunuz balmumunu cam kavanoza alın. Katı haline geldiğinde pişik kreminiz hazır olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken, kremin ne çok katı ne de çok sulu olmasıdır. Jöle kıvamında olmasına dikkat edin. Böylece daha kullanışlı olacak ve kolay sürülecektir. Yaklaşık 3-4 ay süreyle kremi kullanabilirsiniz. Pişiklere iyi gelen zeytinyağı uzun ömürlü olduğundan kremi buzdolabı kapağında ağzı kapalı olarak rahatlıkla saklayabilirsiniz.

Pişik Kreminin Uygulanması

Her bez değiştirdiğinizde hazırlamış olduğunuz kremden bir miktar bezin sıktığı iz yapan yerlere, bir miktar da popo arasına sürebilirsiniz. Aynı zamanda bu kremi oluşmuş pişiklerde de kullanabilirsiniz. Pişiğin olduğu bölgeye pamuk yardımıyla sürmeniz yeterli olacaktır. Bu uygulamayı pişiğe bitkisel bir çözüm olarak gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz.

Cevap yaz