Yükleniyor
kedimi gören var mı

Kedimi gören var mı?

Tiyatrosever minik seyircileri eğlenceli bir keşfe çıkaracak bir oyun geliyor! Ocak ayından itibaren Sahne Beşiktaş’ta sahnelenecek  “Kedimi Gören Var mı?” adlı çocuk tiyatro oyunu interaktif olmasıyla dikkat çekici.

Ayça Warner’ın kaleme aldığı, Çağrı Şensoy ve Tuğçe Yolcu’nun yönettiği “Kedimi Gören Var mı?” oyunu sömestr tatilinde çocuklarla buluşuyor. 4 yaş üstü çocukların interaktif katılımıyla sahnelenen oyunda çocuklar  sahneye çıkarak bilim deneyi yapabilecek, hep beraber şarkı söyleyip dans edebilecekler.  Oyunda aynı zamanda illüzyon oyunları ve eğlenceli bilmeceler de yer alıyor.

Günümüzde özellikle çocukların sosyal paylaşımlarının azaldığına dikkat çeken oyun, internette vakit geçiren ve sosyal etkinliği ihmal eden Deniz’in, kaybolan kedisi Mıstık’ı ararken başından geçen maceraları konu alıyor. Mıstık’ı arama süreci, internet fenomeni Kara Gölge’nin de maceraya katılımıyla heyecanlı ve eğlenceli bir keşfe dönüşüyor.

Deniz, yeni tanıştığı insanlarla dostluklar kurabilecek mi? Eve kapanıp video izlemekten vazgeçecek mi? Metin, seyircinin yardımıyla deneyinde başarılı olacak mı? İllüzyonist çocuk hırsız olmadığını kanıtlayabilecek mi? Pastacı dengeli beslenmeyi öğrenecek mi? Deniz kedisini Kara Gölge’den önce yakalayıp onu iyi bir çocuk olmaya ikna edebilecek mi?

Haydi izleyip öğrenelim.

“Kedimi Gören Var mı?” 12-19, 26 Ocak ve 2 Şubat tarihlerinde Sahne Beşiktaş’ta…

 

Oyun Künyesi

Yazan: Ayça Warner

Yönetmenler: Çağrı Şensoy, Tuğçe Yolcu

Oyuncular: Burcu Şişli, Devrim Selen Güner, Kadir Yıldırım, Miraç Berkcan Taşçı, Özlen Çağla Akın

Yönetmen Yardımcısı: Devrim Selen Güner

Işık Tasarım: Yakup Çartık

Koreografi: Tuğçe Göncü

Müzik: Serkan Alkan

Sahne ve Kostüm Tasarımı: Zeynep Erdem

Cevap yaz