Yükleniyor
Doğum çantası listesi

Doğum çantası listesi

Doğuma az bir zaman kaldı ve bebeğinize kavuşmak için günleri sayıyorsunuz. Peki, hastaneye gitmeden önce doğum çantası listesi dahilinde çantanızı hazırladınız mı? İşte size kolaylık sağlayacak bir liste.

Hamileliğinizin sonuna yaklaşırken, bebeğinizi kucağınıza alma heyecanınızın arttığını biliyoruz. Bebeğinizin tekmelerini hissettiğiniz her an, eminiz ki bebeğinize kavuşma arzusu da artırıyor. Heyecan ve mutluluk gibi duyguların yanı sıra korku ve endişe de hamilelik sürecinin en önemli parçası. Doğum nasıl geçecek, bebeğim sağlıklı doğacak mı, bebeğim için her şey tam mı, yanıma alacaklarım hazır mı, doğum çantasından neler olmalı gibi soruların aklınızı kurcaladığından eminiz. Ancak endişelenmeyin, sizler için doğuma giderken yanınıza almanız gerekenler için rehber niteliğinde bir liste hazırladık. Bu listeyle doğum çantası hazırlamak sizin için çok daha kolay olacak.

Normal doğumlarda doğuma bir ay kala doğum çantasının hazırlanması önerilir. Ancak erken doğum ihtimaline karşı doğum çantanızı 32. haftada sakince hazırlamanızı tavsiye ediyoruz. Bu hazırlık sizi doğuma psikolojik olarak hazırlayacak ve kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayacak. Ayrıca doğum telaşınızı azaltmak için doğum çantasını kolay ulaşabileceğiniz bir yerde hazır tutmayı, eşinizi ve sizinle doğuma gelecek olan yakınınızı bu çanta hakkında bilgilendirmeyi unutmayın.

Hazırladığımız listelere ihtiyacınız doğrultusunda ekleme yapabilir ve çıktısını alarak kullanabilirsiniz.

Anne için doğum çantası listesiAnne için doğum çantası ihtiyaç listesi

Bebek için doğum çantası listesi

Bebek için doğum çantası ihtiyaç listesi

One comment

Cevap yaz